Stary stolik w kolorze Emperor’s Silk DIY

Miałam kiedyś przyjemność dać "drugie życie" dość zdezelowanemu stolikowi.

Stolik był stabilny (pomijając to, że był na kółkach), ale jego konstrukcja patrząc z boku pozostawiała wiele do życzenia. Ponadto fornir na blacie mocno odchodził. Co prawda w tym przypadku moim zadaniem było jedynie pomalować stolik, ale starałam się naprawić go przed malowaniem najlepiej jak potrafiłam.

Wspaniałą cechą farb kredowych jest to, że można nimi malować mebel bez konieczności zdzierania lakieru z mebla. Przyznam, że ułatwia, a także przyspiesza to pracę. Ja stolik pomalowałam czerwienią Annie Sloan, czyli kolorem Chalk Paint Emperor's Silk.

Stolik miał być w stylu chippy look, dlatego musiałam użyć sporo siły i ostrych narzędzi, żeby zdrapać co nieco farby. Na koniec powoskowałam mebel jasnym woskiem Annie Sloan Sofr Wax Clear.

Oto jak stolik wygląda po pomalowaniu Chalk Paint Emperor's Silk oraz przed.

 

farby-annie-sloan-chalk-paint-emperors-silk-stolik-table-kolaż

 

Malowanie farbami Annie Sloan to wspaniała przygoda. Zachęcam do próbowania, nie poddawania się niepowodzeniom, ponieważ w ten sposób może zrodzić się pasja. Akurat ten mebel ma dość odważny kolor i stylizację. Nie zawsze początki muszą być tak radykalne.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, zachęcam do kontaktu (dane kontaktowe znajdują się tutaj). Zapraszam także na warsztaty stylizacji mebli odbywające się w naszej pracowni Old New Style (terminarz warsztatów znajduje się tutaj).

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.