Malowanie na tkaninie – czyli lniana torba w róże krok po kroku DIY

Malowanie na tkaninie - czyli lniana torba w róże krok po kroku DIY

Pomysł na ten wpis powstał po części z powodu zbliżającego się Dnia Matki, a po części z potrzeby pokazania, jak łatwo jest samodzielnie ozdobić tkaninę przy pomocy wzoru z szablonu oraz farb kredowych Annie Sloan.

 

Wiele razy prezentowałam możliwości farb na meblach, ale tym razem chce pokazać trochę inne zastosowanie farb Chalk Paint. Z łatwością wykonamy wzór na lnianej torbie. Oczywiście, tego typu rozwiązanie można zastosować nie tylko do ozdabiania toreb, ale także poszewek, zasłon i innych tkanin. (TUTAJ znajdziesz mój wcześniejszy wpis dotyczący malowania na tkaninie).

Do wykonania wzoru na lnianej torbie potrzebujemy:

  • lnianą torbę
  • szablon do wykonania wzoru
  • gąbkę lub pędzelek do tapowania
  • farbę kredową Annie Sloan (w wybranym kolorze)
  • folię lub karton, który włożymy do wnętrza torby (tj. pod tkaninę)

farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-12

W związku z tym, że zdecydowałam się zrobić wzór róż, wybrałam następujące kolory z palety farb Annie Sloan: pastelowy różowy Chalk Paint Antoinette, liliowy róż Chalk Paint Henrietta, czerwień Chalk Paint Emperor's Silk oraz zieleń Chalk Paint Antibes Green.

Dla ułatwienia sobie pracy - po nałożeniu szablonu na tkaninę, można go miejscowo przykleić taśmą malarską, aby się nie ruszał. Wykonanie wzoru przy pomocy szablonu jest bardzo proste - wystarczy delikatnie zamoczyć gąbkę w farbie Annie Sloan i odbić zwór.

Moja rada : podczas wykonywania wzoru warto zwrócić uwagę na to, aby gąbka nie była mocno nasączona farbą, ponieważ farba może podciekać pod szablon i rozmazywać się.

farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-6 farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-7 farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-2

Wzór z szablonu można zdublować w innym miejscu. Wystarczy jedynie przełożyć szablon.

farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-16 farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-11      farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-8    farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-13 farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-19 farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-14

W celu utrwalenia farby na tkaninie, warto przeprasować wzór gorącym żelazkiem.

farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-19b farby-annie-sloan-chalk-paint-malowanie-po-tkaninie-20

Jak sami widzicie, wykonanie wzoru farbami Annie Sloan jest niezwykle proste i szybkie. Szczególnie, że szablon można wyciąć samemu z kartonu albo z pleksi.

Dziękuję, że poświęciliście chwilę na zapoznanie się z tym wpisem. Zachęcam do przeglądania innych porad i metamorfoz mebli wykonanych farbami Annie Sloan.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam,

Ewa.

 

torba w róże-2

Możliwość komentowania jest wyłączona.