Kosz wiklinowy malowany farbami Annie Sloan DIY

Czego nie można malować farbami Annie Sloan? - Nie znam odpowiedzi na to pytanie 🙂

Widziałam tak wiele różnych przedmiotów pomalowanych farbami Chalk Paint, że śmiem sądzić, iż tymi farbami można pomalowac dosłownie wszystko!!! Sama przetestowałam je na drewnie (wszelakiego pochodzenia i wyglądu), mdf'ie, plastiku, tkaninach, porcelanie, glinie, oraz na wiklinie.

I właśnie o tym ostatnim będzie ten wpis - o malowaniu wikliny!

W związku z tym, że kosz od wielu lat był przekładany z kąta w kąt, swoim kolorem nie pasował praktycznie do niczego, stwierdziłam, że właśnie nastał czas na jego zmianę. Wybrałam kolor kaczego jaja w palecie Annie Sloan, czyli Duck Egg Blue. Na dole zrobiłam biały pasek w kolorze Original.

farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_malowanie_wikliny_1

Malowanie wikliny jest niezwykle łatwe. Przypomina raczej muskanie jej pędzlem z farbą, niż typowe malowanie.

farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_malowanie_wikliny_4

farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_malowanie_wikliny_5

Po wyschnięciu farby warto ją zabezpieczyć bezbarwnym woskiem Annie Sloan, po to, aby nie zdzierała się i nie brudziła. Wosk najłatwiej nakładać specjalnie do tego przeznaczonym pędzlem z wyciętym w stożek włosiem. Dzięki temu mamy gwarancję, że wosk dotrze wszędzie tam gdzie powinien.

farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_malowanie_wikliny_6 farby_annie_sloan_chalk_paint_duck_egg_blue_malowanie_wikliny_7

 

Farby kredowe Annie Sloan sprawdzają się na wielu powierzchniach. Jeśli macie stare, niepotrzebne przedmioty, nie wyrzucajcie ich, tylko dajcie im drugie życie.

Zachęcam Was do eksperymentowania z farbami kredowymi.

Miłego malowania!

Możliwość komentowania jest wyłączona.