Metamorfoza komody czyli mebel kolorze kaczego jaja DIY

Nazwa koloru Chalk Paint® Duck Egg Blue może wydawać się trochę śmieszna, ale prawdą jest, że w rzeczywistości jest to kolor zielono-szaro-niebieski.

Farba kredowa Annie Sloan Duck Egg Blue ma piękny, elegancki, a zarazem stonowany kolor. Idealnie nadaje się do wnętrz w stylu francuskiej elegancji. Jeśli chcesz nadać wnętrzu odrobinę niepowtarzalnego sznytu, powinieneś wybrać z palety właśnie ten kolor farby Annie Sloan.

Moją komodę najpierw pomalowałam farbą Annie Sloan na kolor Chalk Paint Old White, a następnie miejscami (czyli tam, gdzie planowałam zrobić przecierki) na kolor  Chalk Paint Florence. Gdy obie warstwy farby wyschły, całość pomalowałam dwukrotnie na wspomniany już kolor Annie Sloan Chalk Paint Duck Egg Blue.

farby-annie-sloan-duck-egg-wosk-oldnewstyle-komoda-3

Po wyschnięciu farby postanowiłam zrobić przecierki, ale nie przy pomocy zazwyczaj używanego papieru ściernego, a wilgotnej gąbki.

farby-annie-sloan-duck-egg-wosk-oldnewstyle-komoda-2

Każda praca ewoluuje, musi dojrzeć i w tym przypadku było podobnie. Gdy zrobiłam przecierki, wywoskowałam mebel jasnym woskiem Annie Sloan Soft Clear Wax. Okazało się, że mebel wyglądał "bezdusznie", dlatego postanowiłam spatynować go odrobiną ciemnego wosku Annie Sloan Soft Dark Wax. Na sam koniec miejscowo pozłociłam nogi i okucia złotą pastą woskową.

Efekt końcowy prezentuje się następująco.

2-farby-annie-sloan-duck-egg-wosk-oldnewstyle-komoda-

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej, jak malować farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan - zapraszam na warsztaty, które odbywają się w naszej pracowni w Pruszkowie. Harmonogram znajdziesz tutaj.

Miłego malowania!

2 Responses

  1. katarzyna
    Witam serdecznie. Byłabym bardzo zainteresowana warsztatami w dniu 13.02.16r. Jaki jest koszt takich warsztatów? I czy musiałabym przywieźć jakiś mały mebelek? Pozdrawiam.
    • Witam serdecznie, dziękuję za zainteresowanie warsztatami, jednak brak już miejsc na warsztaty w tym terminie. Zapraszam na marcowe warsztaty. Lada dzień będzie nowy harmonogram. pozdrawiam,