Biel – o kolorach Annie Sloan!

Nie bez przyczyny zaczynamy nasz cykl KOLOR TYGODNIA od zaprezentowania najpopularniejszego wśród zwolenników Chalk Paint koloru. A raczej dla porównania dostępnych w palecie Chalk Paint odcieni bieli. Dlaczego zaczynamy tak banalnie? A no dlatego, że najczęstsze pytanie, osób rozpoczynających przygodę z malowaniem farbami kredowymi Chalk Paint decorative paint by Annie Sloan dotyczy różnic pomiędzy poszczególnymi odcieniami bieli.

W rzeczywistości niuans pomiędzy Pure White, Original i Old White jest niewielki. Różnica polega na ilości dodanego do farby barwnika. I tak:

Chalk Paint Pure White to najczystsza biel. Ta farba zawiera tylko i wyłącznie biały pigment kolorystyczny, w związku z czym farba w tym kolorze jest najsłabiej kryjąca. Aby ułatwić malowanie, i zintensyfikować krycie Chalk Paint w kolorze Pure, Annie Sloan radzi, aby w pierwszej kolejności pomalować stylizowaną powierzchnię kolorem Country Grey, a następnie dopiero Chalk Paint Pure White.
Kolor ten podkreśli nowoczesny charakter wnętrza, a także pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim.

Chalk Paint Original to ciepły, lekko kremowy biały. Meble malowane kolorem Original świetnie komponują się z wnętrzami o charakterze prowansalskim, angielskim czy cotage (wiejskim).

Z kolei Chalk Paint Old White, to kolor kredy i gesso (zaprawy), bez żadnego dodatku żółci ani różu. Old White jest bielą uniwersalną, ponieważ wspaniale współgra z każdym kolorem z palety Annie Sloan, ale najlepiej komponuje się z Chalk Paint Paris Grey. Old White najczęściej używany jest do uzyskania francuskiego charakteru we wnętrzach.
Uniwersalność Chalk Paint Old White wynika także z tego, że można go stosować to rozjaśnienia każdego koloru Chalk Paint, tak, by uzyskać najodpowiedniejszy odcień pasujący do wnętrza.

Zachęcamy do zabawy kolorami i eksperymentowania z Chalk Paint decorative paint by Annie Sloan.

Możliwość komentowania jest wyłączona.