Jak zrobić czarny wosk Annie Sloan ?

 

Dziś kilka słów o woskach Annie Sloan Soft Wax Clear i Soft Wax Dark. Czy wiecie, że można zmienić ich kolor dodając do nich odrobinę farby Annie Sloan

 

W tym wpisie pokażę różnicę po dodaniu farby Chalk Paint Graphite do wosku Soft Wax Clear oraz Soft Wax Dark. Ten pierwszy jest zupełnie bezbarwny i służy do zabezpieczenia pomalowanego farbą Annie Sloan mebla. Zaś wosk ciemny jest brązowy i używa się go do postarzania i patynowania stylizowanych przedmiotów.

 

I tak, w pierwszym przypadku dodałam do bezbarwnego wosku farbę Annie Sloan w kolorze Graphite, zaś w drugim przypadku farbę grafitową dodałam do wosku ciemnego.

 

farby-annie-sloan-wosk-ciemny-czarny-wax-dark-3

 

Oto jaki jest efekt na powierzchni.

Tutaj powoskowałam zmienionym woskiem farbę w kolorze Old White. Z lewej strony jest wosk powstały z połączenia jasnego wosku z farbą grafitiwą, zaś z prawej strony widać bardziej brązową powierzchnię powstałą z połączenia ciemnego wosku z farbą grafitową.

 

farby-annie-sloan-wosk-ciemny-czarny-wax-dark-4

 

Na tym zdjęciu jest analogiczna sytuacja, aczkolwiek woskowana była powierzchnia w kolorze szarym Chalk Paint Paris Grey.

 

farby-annie-sloan-wosk-ciemny-czarny-wax-dark-5

 

Bardziej grafitowy wosk uzyskamy dodając farbę Chalk Paint Graphite do jasnego wosku Soft Wax Clear (widać to na kwadratach po lewej stronie).

 

farby-annie-sloan-wosk-ciemny-czarny-wax-dark-8

 

 

Zachęcam do eksperymentowania, wymyślania własnych rozwiązań, kolorów lub technik. Efekty mogą Was pozytywnie zaskoczyć.

Pamiętajcie,

"ogranicza nas jedynie wyobraźnia" !!!

Powodzenia!

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.