Czym zabezpieczyć meble ogrodowe pomalowane farbami kredowymi Annie Sloan DIY

Czym zabezpieczyć meble ogrodowe pomalowane farbami kredowymi Annie Sloan DIY

 

Bardzo często dostaję zapytania mailowe dotyczące malowania mebli ogrodowych farbami kredowymi Annie Sloan. Pisałam już kilka razy, że farbami Annie Sloan można pomalować praktycznie każdą powierzchnię, w tym także meble i przedmioty stojące na zewnątrz. Zaś jeśli chodzi o zabezpieczenie takich mebli, sprawa wygląda następująco.

 

Są dwa sposoby zabezpieczenia mebli pomalowanych uprzednio farbami Chalk Paint. O jednym z nich wielokrotnie wspominała Annie Sloan. Farbę wystarczy jedynie "zasuszyć" na słońcu. W tym celu zostawiamy pomalowany mebel lub przedmiot na kilka dni, tak, aby słońce bezpośrednio je ogrzewało. W ten sposób farba bardzo mocno wyschnie i stwardnieje. Jednak stosując tą technikę warto pamiętać, że nasz klimat jest dość wilgotny, a większą część roku pada deszcz, w związku z tym radziłabym "zasuszać" farbę na meblach, które są chowane pod dach w momencie ulewnego deszczu lub mrozu.

Kolejnym sposobem zabezpieczania mebli ogrodowych pomalowanych farbą kredową Annie Sloan jest polakierowanie farby mocnym lakierem przeznaczonym do warunków zewnętrznych. Na farbę kredową można stosować każdy bezbarwny lakier do drewna, zaś w markecie budowlanym dostępny jest szeroki wachlarz tzw. lakierów zewnętrznych.

Jednakże warto wspomnieć, że przed polakierowaniem powierzchni uprzednio pomalowanej farbą kredową lepiej jest odczekać kilkanaście godzin - tak aby mieć pewność, że farba dobrze wyschła!

Lakiery do drewna nakłada się zazwyczaj pędzlami płaskimi z syntetycznym włosiem lub wałkiem.

 

farby-kredowe-annie-sloan-farby-chalk-paint-meble-ogrodowe-1

Kilka lat temu pomalowałam ławkę stojącą przed naszym sklepem. Zdecydowałam się zabezpieczyć ją lakierem. Efekt tej pracy jest na zdjęciach.

Kolor ławki powstał z rozjaśnienia koloru szarego Paris Grey bielą Old White. Ławkę ozdobiłam szablonem z kolekcji Annie Sloan - Freya.

farby-kredowe-annie-sloan-farby-chalk-paint-meble-ogrodowe-2

 

Jeśli nasuną się wam jakiekolwiek pytania dotyczące stosowania farb kredowych Annie Sloan, zachęcam do kontaktu z nami.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.