Czym pomalować podłogę na biało ?

Czym pomalować podłogę na biało ?

Muszę się pochwalić, że miesiąc temu było otwarcie naszego nowego sklepu w Warszawie!!!

Ale zanim do tego doszło, lokal przeszedł generalny remont. Wszystko wymagało odnowienia, w tym podłoga. I właśnie o tym będzie ten wpis.

Opowiem, jak pomalowałam starą drewnianą podłogę. 

 

A pomalowałam ją oczywiście farbami kredowymi Chalk Paint Annie Sloan. Zdecydowałam się na pasujący do wszystkiego kolor antycznej bieli, czyli Old White.

Podłoga to stare, dębowe, nierówne deski przymocowane do legarów. Zanim zaczęłam malować, umyłam podłogę (nie szlifowałam jej) i zaszpachlowałam wszystkie szczeliny pomiędzy deskami. Użyłam do tego dostępnego w markecie budowlanym kitu do podłóg.

 

farby-kredowe-annie-sloan-chalk-paint-old-white-malowanie-podłogi-1

farby-kredowe-annie-sloan-chalk-paint-old-white-malowanie-podłogi-5

 

Szpachlowanie dziur zajęło mi kilka dni, po czym przystąpiłam do malowania podłogi.

Farbą kredową Annie Sloan pomalowałam dwie warstwy, robiłam to dużym wałkiem do farb wodnych. Podłogę zabezpieczyłam mocnym lakierem do parkietów. Zapach lakieru był dość intensywny (i wydaje mi się, że pomimo upływu kilka tygodni, czuć go nieznacznie cały czas), dlatego radzę lakierować przy otwartych oknach/drzwiach.

Pod wpływem lakieru, farba trochę przyciemniła się i kolor nabrał głębi.

W związku z tym, że nie zależało mi na nieskazitelnej gładkości podłogi (szczególnie, że deski były nierówne), nie szlifowałam poszczególnych warstw lakieru. Jednak jeśli zależy wam na uzyskaniu gładkiej powierzchni, przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy lakieru, radzę przeszlifować papierem ściernym (i odpylić) każdą suchą warstwę.

 

farby-kredowe-annie-sloan-chalk-paint-old-white-malowanie-podłogi-01

farby-kredowe-annie-sloan-chalk-paint-old-white-malowanie-podłogi-8

 

Efekt końcowy wyszedł tak:

 

farby-kredowe-annie-sloan-chalk-paint-old-white-malowanie-podłogi-13

 

Wielokrotnie już powtarzałam, że farby Annie Sloan dlatego są tak wspaniałe, ponieważ można nimi malować bez przygotowania po każdej powierzchni. Farby dają mnóstwo możliwości, ale dobrze jest zabezpieczyć farbę -w zależności od intensywności użytkowania - albo woskiem, albo lakierem (wodnym lub poliuretanowym).

W tym przypadku użyłam lakieru do parkietów o wysokiej wytrzymałości, odpornym na częste użytkowanie, mycie itp.

Jeśli nasuną się Wam jakiekolwiek pytania dotyczące malowania farbami Chalk Paint, zachęcam do kontaktu. Dziękuję, że dotrwaliście do końca wpisu.

Miłego malowania!

Pozdrawiam,

Ewa.

 

2 Responses

  1. Justyna
    Witam???? czy można Farbami AS malować zwykle panele laminowane niedrewniane?
    • Dzień dobry. Farbami Annie Sloan można pomalować każdą powierzchnię, także podłogę z paneli, a tego typu powierzchnia wymaga odpowiedniego zabezpieczenia mocnym lakierem do parkietu. Miłego malowania! Pozdrawiam,